Montaż drzwi zewnętrznych

Ekipa montażowa

Drzwi zewnętrzne powinna zamontować fachowa ekipa, najlepiej rekomendowana przez producenta drzwi. „Oszczędności” na etapie montażu drzwi mogą okazać się wyjątkowo kosztowne, kiedy okaże się, że np. drzwi są nieszczelne lub zamki antywłamaniowe nie działają prawidłowo. Dlatego wybór fachowej ekipy montażowej może się naprawdę opłacać.

Etapy montażu drzwi zewnętrznych

Montaż drzwi zewnętrznych rozpoczyna się od przygotowania progu, tak żeby był szczelny i „ciepły”. W tym celu warstwy betonu przed progiem i za nim powinny być rozdzielone materiałem ociepleniowym oraz hydroizolacją (zabezpieczy to przed przenikaniem zimna i wilgoci).
Kolejny etap to przygotowanie ościeża (otworu w murze), w które będą wstawione drzwi.
– Musi być on oczyszczony, zagruntowany, równy i szerszy o 20-30 mm od ościeżnicy (po 10-15 mm z każdej strony) i wyższy od niej o 10-15 mm. Kąty otworu powinny mieć 90°. Ważne jest również, aby drzwi montować po zakończeniu tynkowania ścian wewnętrznych oraz po zakończeniu innych tzw. prac mokrych, jak np. wylewanie posadzek.

Następny krok przy montażu drzwi to wstawienie ościeżnicy do otworu i jej prawidłowe umiejscowienie. Zależy ono od rodzaju ściany. W ścianach jednowarstwowych ościeżnicę montuje się w połowie grubości ściany, w dwuwarstwowych jak najbliżej zewnętrznej krawędzi muru, a w ścianach trójwarstwowych w warstwie izolacji termicznej.