Listwy dekoracyjne

Jednym z ważniejszych elementów dekoracji sztukateryjnej są listwy dekoracyjne.  Z pozoru te proste, surowe bryły, dzięki umiejętnemu zastosowaniu oraz wkomponowaniu w całość, przeobrażają się w prawdziwe dzieła sztuki.

Warto zwrócić uwagę na to że wcale nie musimy wypełniać całego pomieszczenia sztukaterią, bo nawet wybór pojedynczych, odpowiednio skomponowanych elementów sprawia, że wnętrze zyskuje na elegancji. To właśnie cecha charakterystyczna sztukaterii – jej każdy element jest ozdobą samą w sobie. Finezyjne gzymsy, rozety, listwy dekoracyjne, listwy styropianowe ozdobne pomagają nam w pięknym przyozdobieniu ścian, dzięki czemu wnętrze zyskuje ciekawy charakter, stając się doskonałą wizytówką domu. 

Decydując się na małe zmiany, warto zwrócić uwagę również na półkolumny, gzymsy, rozety oraz listwy dekoracyjne, które mogą przybierać zróżnicowane, bardzo ciekawe formy. Wśród elementów sztukaterii znajdziemy również ciekawe i nietuzinkowe propozycje np. sztukaterię do obudowy kominka.