Sztukateria

Sztukateria to szeroki wachlarz elementów dekoracyjnych o różnorodnych formach, które możemy zastosować ozdabiając dom. Jest to niebanalny, pełen elegancji sposób aranżacji wnętrz. Jeśli nasi klienci poszukują sposobu na nie bardzo kosztowną zmianę wnętrza i lubią elegancki styl niezmiennie proponujemy im sztukaterię wewnętrzną. Łączy ona najlepsze tradycje dekoratorskie z nowoczesnymi technologiami. Warto zwrócić uwagę, że może  nadać wnętrzu swoisty styl podkreślający całą przestrzeń, ale nawet wybór pojedynczych, odpowiednio skomponowanych elementów sprawia, że wnętrze zyskuje na elegancji. To właśnie cecha charakterystyczna sztukaterii – jej każdy element jest ozdobą samą w sobie. 

 

Listwy dekoracyjne

Jednym z ważniejszych elementów dekoracji sztukateryjnej są listwy dekoracyjne.  Z pozoru te proste, surowe bryły, dzięki umiejętnemu zastosowaniu oraz wkomponowaniu w całość, przeobrażają się w prawdziwe dzieła sztuki.

Warto zwrócić uwagę na to że wcale nie musimy wypełniać całego pomieszczenia sztukaterią, bo nawet wybór pojedynczych, odpowiednio skomponowanych elementów sprawia, że wnętrze zyskuje na elegancji. To właśnie cecha charakterystyczna sztukaterii – jej każdy element jest ozdobą samą w sobie. Finezyjne gzymsy, rozety, listwy dekoracyjne, listwy styropianowe ozdobne pomagają nam w pięknym przyozdobieniu ścian, dzięki czemu wnętrze zyskuje ciekawy charakter, stając się doskonałą wizytówką domu. 

Decydując się na małe zmiany, warto zwrócić uwagę również na półkolumny, gzymsy, rozety oraz listwy dekoracyjne, które mogą przybierać zróżnicowane, bardzo ciekawe formy. Wśród elementów sztukaterii znajdziemy również ciekawe i nietuzinkowe propozycje np. sztukaterię do obudowy kominka. 

 

Fasety i listwy z oświetleniem

Kolejnym często używanym przez nas elementem sztukaterii  są fasety, czyli styropianowe listwy przysufitowe, umiejscawiane pomiędzy płaszczyzną ściany a sufitem. Prostota formy znakomicie współgra z bogatą i różnorodną ornamentyką. Fasety sprawia, że wnętrze nabiera elegancji oraz stylu, a ewentualne niedoskonałości architektoniczne stają się niewidoczne. Ciekawą propozycją jest połączenie styropianowych listew sufitowych z rozetami lub listwami płaskimi. Warto podkreślić, że każdy z tych elementów może posiadać zróżnicowany wygląd oraz fakturę. Z szerokiej oferty producenta możemy wybierać pośród fasad, które są zupełnie gładkie, posiadają delikatne wzory, lub bogato zdobione ornamenty. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb klienta, z którym współpracujemy.

Ciekawym, nowoczesnym i niewątpliwie bardzo efektownym elementem sztukaterii są listwy z oświetleniem.  W specjalnie wyprofilowanych listwach montujemy diody led dające delikatne światło, takie rozwiązanie sprawia, że pomieszczenie, szczególnie po zmroku nabiera wyjątkowego charakteru. Używamy zarówno listew przypodłogowych jak i sufitowych, w zależności od tego, czy klient chce by jego pomieszczenie oświetlane było z dołu, czy z góry. Ten typ sztukaterii sprawdza się szczególnie we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu. 

Sztukateria zewnętrzna

Sztukaterię stosujemy nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz domu. Najczęściej używanymi przez nas elementami są tzw. bonie elewacyjne. Klienci równie często decydują się na sztukaterię okienną czy tę wokół drzwi. Tego typu elementy niewątpliwie nadają budynkowi klasy i elegancji, a przy tym sprawiają, że staje się on bardzo stylowy. Ponadto bonie elewacyjne stanowią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi ścian, więc mają one wiele zalet, nie tylko pod względem estetycznym. Sztukateria wraca do łask, a dzięki temu na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych modeli, dzięki czemu możemy wybierać do woli i szukać tego, co odpowiada gustom naszych klientów.